Jiné

  • 365project – každý den jedna fotka, obraz vašeho roku, komunita
  • Kübra Gümüsay – muslimka píšící německy. Pochopila jsem z blogu, že je poměrně slavná, je to žurnalistka, spisovatelka a blogerka. Ráda by rozšířila povědomí o islámu, o svém šátku. Ráda by taky s někým normálně debatovala v TV o sportu, politice atd., aniž by se hovor stáčel k jejímu šátku.

Výběr TED videí

Izrael a Írán: Milostný příběh?Izrael a Írán: Milostný příběh?

Popis: Když už se válka mezi Izraelem a Íránem zdála na dosah ruky, Izraelský grafik Ronny Edry sdílel na Facebooku plakát sebe a své dcery s odvážnou zprávou: „Íránci …my vás (srdíčko).“ Další Izraelci rychle vytvořili plakáty se stejnou zprávou — a Íránci opovídali stejně. Tento jednoduchý akt komunikace inspiroval ke vzniku překvapivé množství komunit jako „Izrael miluje Írán“, „Irán miluje Izrael“ a dokonce „Palestina miluje Izrael“.

Můj komentář: Pokud se k vám blíží válka,  co uděláte? Je lehčí zabít někoho, koho neznáte. Jak těm na druhé straně říct, že nechcete válku? Jak ukázat, že jste lidé jako oni? Otázka je, jestli to bude znamenat něco pro vlády, ale doslov poukazuje na možnosti. Nádherné video, které mě plní optimismem, TED by měl být na hlavních stránkách prohlížečů a ne ty depresivní zprávy. TED mají pouštět místo televizních zpráv ;). Nečekaně virální akce, krásná. Ukazuje také význam FB (a čehokoli podobného, dnes je to FB, tak je to FB) jako nejrozšířenější sociální sítě. Učitě se podívejte! :)

Angela Patton: Tanec otce a dcery… ve vězení

Popis: V organizaci „Camp Diva“ pracuje Angela Patton na pomoc dívkám a otcům zůstat navzájem veAngela Patton: Tanec otce a dcery… ve vězení spojení a ve svých životech. Ale co taková děvčata, jejichž otcové s nimi být nemohou – protože jsou ve vězení? Angela vypráví příběh velmi výjimečného tancování s otci a dcerami. (Natočeno na TEDxWomen)

Můj komentář: Ohromně dojemné a nápadité. Být zavření, ale ne odtržení. Věřím, že takovýto kontakt dcer (i synů) s otci ve vězení může mít velmi kladný vliv na to, aby se daný otec, vězeň, už do vězení příště nedostal.

iO Tillett Wright: Padesát odstínů homosexualityiO Tillett Wright: Padesát odstínů homosexuality

Popis: Umělkyně iO Tillett Wright fotografovala 2 000 lidí, kteří se řadí někam do škály LGBTQ, a mnohých z nich se zeptala: Můžete přiřadit procento, nakolik homosexuální nebo heterosexuální jste? Většina lidí, jak se ukázalo, se zařazuje do šedých oblastí sexuality, ani 100% homosexuálové ani heterosexuálové. Což představuje skutečný problém, pokud jde o diskriminaci: Kde narýsujete hranici?

Můj komentář: Váhala jsem, jestli sem dát toto video, protože o problematice, o které autorka zajímavého fotografického projektu mluví, nic nevím. Ale právě pro způsob jejího „boje“, rozšiřování povědomí a uvědomění jsem se rozhodla sem toto TED zařadit. A tak se prosím podívejte, je to skutečně zajímavé.

Amanda Palmer: Umění poprosit

Amanda Palmer: Umění poprosit

Popis: Nenuťte lidi platit za hudbu, říká Amanda Palmer. Umožněte jim to. V nadšené přednášce, která začíná jejími dny strávenými v roli pouliční umělkyně (hoďte do klobouku dolar pro Dvouapůlmetrovou nevěstu!), se zabývá novým vztahem mezi umělcem a fanoušky.

Můj komentář: závěrečná otázka mě nenechala na pochybách, že by se vám mohlo video líbit. Nehledě na to, jak zajímavá osobnost se Amanda Palmer jeví :)

Esther Perel: Tajemství vášně v dlouhodobém vztahu Esther Perel: Tajemství vášně v dlouhodobém vztahu

Popis: V dlouhodobém vztahu často předpokládáme, že náš milovaný bude současně nejlepším přítelem i erotickým partnerem. Esther Perel však namítá, že dobrý sex pramení ze dvou vzájemně konfliktních potřeb: naší potřeby bezpečí a potřeby překvapení. Takže jak si udržíte vášeň? Esther Perel nás s přesvědčivým důvtipem nechává nahlédnout do tajemství erotické inteligence.

Můj komentář: Mnoho podnětných otázek, jiný pohled, který potěší :) Navíc vtipné.

 

Kevin Allocca: Jak se video stane virem

Popis: Kevin Allocca je vedoucí „trendů“ na YouTube, který má přehled o hloupých webových videích. V této prezentaci z TEDYouth se s námi podělí o 4

Kevin Allocca: Jak se video stane virem

příčiny, díky kterým se video stane virem. (Toto je úplně první prezentace z úžasné události TEDYouth. Mnoho dalších se objeví během příštího měsíce v rámci zahájení našeho TED-Ed. Už se nemůžeme dočkat …)

Můj komentář: Pokud máte špatný den, tento TED vás  zaručeně pobaví. Hlavně část s Nyan cat a jejími transformacemi :D. Samotný přínos Kevina Allocca mi přijde nenápadný, proč se videa stávají virálními mi bylo docela jasné.

Mick Ebeling: Vynález, který odemkl uzamčené umělce

Mick Ebeling: Vynález, který odemkl uzamčené umělcePopis: Nervové onemocnění ALS způsobilo umělci graffiti ochrnutí od hlavy až k patě a donutilo ho komunikovat mrkáním. V pozoruhodné diskuzi na TEDActive podnikatel Mick Ebeling vypráví o sobě a svém týmu spolupracovníků, kteří vybudovali otevřený vynález, který dali umělci — a dávají i ostatním jemu podobným — prostředek, jak opět tvořit umění.

Můj komentář: Zde je jeden z důvodů, proč mám tak ráda TED videa. Naprosto skvělý počin hodný potlesku. Úžasné na něm je to, že Ebeling není žádný programátor, měl jen nápad, pro který udělal vše (sezval ty, kteří to dokážou). Jeho rodina mu pomohla svojí tolerancí a výsledky jsou fantastické! Navíc vše zadarmo, což mi v dnešní době vhání radost do žil, protože mi vše dává větší smysl a skýtá to naději. Takže se podívejte, má to 4 minuty! :)

Charlie Todd: Společný zážitek absurdity

Charlie Todd: Společný zážitek absurdity

Popis: Charlie Todd stojí za bizarními, legračními a neočekávanými veřejnými vystoupeními: 70 synchronizovaných tanečníků ve výlohách obchodů, „krotitelé duchů“ v newyorské knihovně a každoroční jízda metrem bez kalhot. Na TEDxBloomington ukazuje, jak jeho skupina Improv Everywhere využívá těchto scén ke sblížení lidí.

Můj komentář: Jedno vtipné video o improvizovaném divadle :). Něco jako takové flasch moby.

Sebastian Wernicke: Lži, sprosté lži a statistiky (o TEDTalks)

Lži, sprosté lži a statistiky (o TEDTalks)Popis: Ve své brilantně poťouchlé analýze využívá Sebastian Wernicke statistické techniky k analýze TED Talks, aby mohl podat matici pro optimální TED Talk založenou na hodnocení uživatelů. Jak ho ohodnotíte? Ohromující? Nepřesvědčivý? Nebo prostě jenom srandovní?

Můj komentář: Nevím, jestli je to blížícími se svátky (nebo zkouškami), že sleduju hlavně funny TED Talks, ale tento je skvělý svým výsledkem. Zde si můžete vytvořit vlastní, dokonalý (nebo nejhorší) TED talk: http://get-tedpad.com/index.html.

Rives na téma „4 hodiny ráno“

Rives na téma

Popis: Básník Rives předvádí 8 minutovou skládačku kousků historie, ze kterých tvoří sérii situací, pojících se k nejpodivnější denní hodině, čtyřem hodinám ráno.

Můj komentář: Líbí se mi, že je tento TED vtipný, k tomu propracovaný a autorovi to trvalo určitě dlouho, než dal vše dohromady :). Navíc takové zajímavé téma.

Rory Sutherland: Životní lekce od chlápka z reklamy

Rory Sutherland: Životní lekce od chlápka z reklamyPopis: Reklama přidává produktu hodnotu tím, že mění naše vnímání, spíše než by měnila samotný produkt. Rory Sutherland odvážlivě tvrdí, že změna vnímání hodnoty může být stejně uspokojující jako to, co považujeme za „skutečnou“ hodnotu. Jeho pointa může mít zajímavé důsledky na způsob, jakým vnímáme život.

Můj komentář: Vtipné a obohacující. Neměnit realitu, ale vnímání. Trošku jak z Bradburyho povídky, na kterou nikdy nezapomenu, skvělý způsob i nalezení hodnoty reklamy.

Jak exportovat obsah blogu do pdf

Nedá mi to, abych vám ihned nenapsala skvělou novinku (o které jistě všichni víte a já jsem zase pozadu) – obsah blogu se dá zálohovat do podoby pdf souboru, a to velmi jednoduše. Nepřijdete tak o pracně napsané články, když se vám s blogem něco stane. Podařilo se mi to díky jednomu čtenáři blogu Blogeríny.

Jak na to?

1) Nejdříve si uložíte soubor s koncovkou XML do počítače, a to přes Nástroje – Export v levé liště na wordpress.com:

Potom si zvolíte, jestli chcete zálohovat příspěvky, stránky, komentáře atd. Vše, o co stojíte. A kliknete na Stáhnout soubor a exportovat.

2) Dále otevřete stránku http://blogbooker.com, nahoře kliknete na wordpress.com (jde to i s Blogger a Livejournal) a dáte procházet. Nejdřív naleznete soubor XML, který jste si stáhli do pc, poté zadáte URL vašeho blogu.

A tradá, chvilku počkáte, než web převede váš blog do pdf a stáhnete :).

Soubor se mi zdá velmi přehledný, je rozdělen podle dat a podle názvů článků. Možná by bylo lepší po kategoriích, ale možná se to dá taky nastavit. Uloží se i obrázky.

Reklamy

Co na srdci, to v prstech

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s