Divadlo

Zeman v době Wildea?

LORDI (Společnost Sergeart)

Divadlo Bolka Polívky

http://gonet.cz/~tri65dnigalerie/divadlo_porad/600/e/e66bcbb6681dac3894c8c05cc575c0a4.jpg

(foto z: programy.sms.cz)

Komorní atmosféra, třicet židlí, na nich nedočkaví diváci. Mezi nimi i já – s Martinem Hoffmanem mám svoje zkušenosti, je to vynikající herec. Lordi jsou podle jedné mé kolegyně nejlepším představením DBP.

Tři herci alias lordi mluvící slovensky, salónek vyšší smetánky, jeden sluha, jehož úkolem je stát a držet tajemství a číši s alkoholem. Lordi jsou ta ktrošku wildeovští, také žijí v době Oscara Wilde. Jejich povahy i příběh mě hodně zaujal, ale opět došlo ke kolizi jako u Něžná je noc. Sem tam se Hoffman přeřekl a místo slovenského slova řekl české, což mu nikdo neměl za zlé. Sem tam se objevily narážky na česká slova (jako třeba původ slova tchýně – tchoř a svině). To divák tak snese. Co mi ale vadilo, bylo narušování příběhu a určité historické doby parodováním českého prezidenta a odkazy na českou politiku bez kontextu. Hercům se podaří vytvořit určitou atmosféru, ale v zápětí poruší nejen ji, ale také nás nutí si uvědomovat, že to jen hrají, že jen sedíme v divadle a díváme se na herce. Že se nedíváme na lordy. A to naprsoto zbytečně, není to funkční. Někde ano, tady ne.

Oficiální stránka

Skvělé lákadlo pro vás může být tato anotace: http://www.kalendarakci.atlasceska.cz/lordi-divadlo-bolka-polivky-brno-13715/

Reklamy

One thought on “Zeman v době Wildea?

Co na srdci, to v prstech

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s