Divadlo

La Quadrilla

Taneční skupina La Quadrilla je tou pravou jarní detoxikací pro ducha. Představení pestré a výživné jako zeleninový koláč s náplní, která odpoutala od všednosti. Na účinkujících bylo znát, že si tanec užívají celou svojí bytostí a toto nadšení dokázali předat všem v sále. Některým divákům však požitek narušila touha skupiny zachovat večer navždy.

Divadlo Bolka Polívky uvítalo na dva dny taneční skupinu La Quadrilla, jejíž drobné nesouhry a klopýtnutí nikoho neurazily. La Quadrilla nám totiž sdělovala důležité poselství: Užívejte si přítomnosti, dělejte to, co vás naplňuje. Kdo by ho snad nehledal, ten se mohl bavit nad scénkami s vizuálním vypravěčem, bílým mimem, který byl pojící nití sérií výstupů, ve kterých nechyběl irský tanec a step, country tanec, kankán, flamenco a další. Tento mim před námi vytvořil z prázdného prostoru předměty, kterými manipuloval, stejně jako tanečníci zpracovali svoji energii do atmosféry pulzujícího života. Silně ji podpořili svými úsměvy, neustávající oční komunikací s diváky, propracovanou choreografií a prvky divadla.

Avšak, maximum z představení, jak to tak bývá, vytěžili především návštěvníci v prostředních řadách. Tanečníky totiž nedoprovázela jen tematická hudba, ale i cvakání uzávěrek fotoaparátů. Před námi stojí otázka, jestli je důležitější zvěčnit tento moment pro ty, kteří se akce sami neúčastnili, nebo nenarušit dojem těm, kteří se na umělce přišli podívat osobně a projevovali jim podporu tady a teď. Přestože si toho sami tanečníci nejspíš nebyli vědomi, tuto újmu kompenzovali, jak mohli nejlépe. Svému mottu, „Roztančíme vaše city“, dostáli.


La Quadrilla
Divadlo Bolka Polívky
Psáno z představení 20. března 2013 
www.divadlobolkapolivky.cz

 

Reklamy

Co na srdci, to v prstech

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s