Divadlo

Divadlo Kalich: Baronky

Baronky

Představení, které maximálně vybočuje z řady všech, které jsem kdy viděla. Příběh o osamělé baronce, která si přiveze z lesa „vlčí dítě“, dívku, která vyrůstala ve chlévě, je zaostalá a neumí mluvit. Z ní chce udělat svoji služku, aby udělala dojem na společnost. Hra je opředena nebezpečím, které vyvolává stín muže míhající se za dveřmi, také celková scéna laděná do bíla a ponuřejší hudba.

Výkon Zuzany Bydžovské jako „vlčího dítěte“ všechny jistě uchvátil, nastudování pohybů, vyjadřování a myšlení úplného, s prominutím, dementa. Skvěle ji doplňuje Eva Holubová, která si k ní vytvořila pevné pouto. Velmi dobře ztvárnila ženu, která je osamělá, přestože má vysoké postavení a peníze.

Ocenila bych tedy nejen skvělé herecké výkony, ale také velký kus práce režiséra, Šimona Cabana, který dokázal vytvořit neopakovatelnou atmosféru (počítám s tím, že vytvářel i scénu). Četla jsem v rozhovoru, že předloha M. Mackenzieho byla oříškem, se kterým se musel Jiří Ornest poprat, protože to bylo téměř nezdramatizovatelné. Ale povedlo se a dle mého názoru se jedná o výjimečný a netradiční kus.

Reklamy

Co na srdci, to v prstech

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s