Divadlo

Městské divadlo Brno: Měsíční kámen; Mefisto; Koločava

Tentokrát to vezmu ve zktratce.

Měsíční kámen v režii Stano Slováka je označován za upírsko-gangsterskou komedii, která jistě kdekoho zláká. Po hodinách Kritiky nevím, jestli napsat, že hru považuji za blbost. Hra alá Quantin Tarantino, spíše parodie, spousta přestřelek, banálních zvratů a nečekaných postav. Bylo k vzteku, že se při potlesku dokonce postavilo divadlo, což u mnohem lepších her (což je  většina) neudělají. Aspoň vidíte, že se neshodnu se všemi, není to tedy ve hře, ale v divákovi – mně. Tato hra je velmi zapletená, druhou polovinu jsem dokoukala jen kvůli Liborovi, kterému se líbila. Určitě vám ji nedoporučuji, ale pokud si myslíte, že je hra přímo pro vás, zkuste to.

recenze MDB

Koločava režiséra Stanislava Moši se mi bude hodnotit těžko. Velmi se mi líbily sólové výstupy Hany Ulrichové a celkově hudba Javorů. Ta se do příběhu o Nikola Šuhaji loupežníkovi hodila. Stejně tak mi pasovali herci do rolí zbojníků, především představitel hlavní role Robert Jícha.

První polovina představení mi přišla zmatená, písničky někdy dvojsmyslné (hlavně Nikolova píseň k Eržice) a některé ty tance přinejmenším zvláštní (válení Nikoly přes Eržiku během zpěvu bez změny výrazu). Druhá polovina byla mnohem lepší.

Kdo nemáte rádi tematiku zbojníků, loupení bohatým a dávání chudým, představení se vám nejspíš nebude moc líbit. Celkově bych ho ale hodnotila průměrně.

Nová hra, která měla premiéru v únoru roku 2013. V hlavní roli Martin Havelka, který mě právě zde přesvědčil, že je to opravdu vynikající herec, a to nejen komedií. Příběh podle stejnojmenné knihy Klause Manna je velmi zajímavý, plný myšlenek, které se však nezdají být až tak neotřelé (možná v jeho době neotřelé byly, ale už jsou zpopularizovány, to neposoudím). Rozhodně ale stojí za připomenutí. Nečekaně nestojí za režií Stanislav Moša, ale Petr Kracik. Je to hned poznat například na počtu sexuálních scén. Líbají se zde herci s herci i herečky s herečkami, ty si lezou i mezi nohy, Havelku vidíme téměř nahého, ale nevadí to :D. Všichni jsme jen herci.

Ocenila bych roli zmíněného Havelky, ale i Milana Němce nebo Evelíny Kachlířové, Lucie Zedníčkové, Michala Isteníka a Vojtěcha Blahuty. Více k obsazení ZDE.

Reklamy

Co na srdci, to v prstech

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s