Filmy

Raubíř Ralf (Wreck-It Ralph, 2012)

poster Nový animák, o kterém jste jistě slyšeli. Režisér Rich Moore má můj obdiv. Dokázalo se mu totiž natočit snímek jedinečný v mnoha směrech. Hlavními postavami jsou postavičky ze starých herních automatů. Jedna z nich, raubíř Ralf, se rozhodne, že chce svůj život změnit. Nechce žít na skládce a být záporným hrdinou. V jeho protikladu vidíme mírnou prostoduchost hrdiny (Good Guy), Fix-It Felixe, který je ale taky důležitým prvkem celého příběhu. Postavy jsou často archetypální (ustrkovaná dívenka, která chce vyniknout; záporný hrdina, který chce být kladný; opravdový záporák, který pro svoji moc využije všech prostředků…). Stejně tak nejsou moc originální vztahy, které vznikají mezi raubířem Ralfem a malou dívkou Vanellope von Schweetz, ani mezi Felixem a drsňačkou, která zachraňuje svět před robotickými brouky atd.

Co je však skvělé, je příběh. Mohl by mít na krásně klasickou, tedy i nudnou zápletku, ale nemá. Je propletený různými liniemi, které dávají smysl a dopomáhají tak originálnímu rozuzlení. Jednu chvilku si říkáte: Vždyť ten král má pravdu! Najednou jste ale smeteni nečekaným osvětlením situace. Když k tomu zjistíte, kdo doopravdy je ten záporák, jste nadšení (pokud jste tedy mnou :D).

Postavy samy o sobě zajímavé jsou – herní postavičky, ale na originalitě osobnosti film stavět nemůže. Prostředí je strhující, kdo by se nechtěl podívat do říše videoher? Kdo nevěří, že žijí po zavírací době? Zde mě napadá, že podobný námět je v Příšerkách s.r.o. Příběh vás jistě udolá.

na csfd.cz

Reklamy

Co na srdci, to v prstech

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s