Filmy

Na Hromnice o den více (Groundhog Day)

posterFilm režiséra Harolda Ramise inovativně narušuje narativní formu příběhu. Jsme zvyklí, že příběh má začátek a konec, v tomto filmu je však nevysvětlený fantasy prvek, který překvapí. Hlavní hrdina je cynik, který na mnohém vidí tu horší stránku. Jede se svým štábem točit do města P. na Groundhog day (Den svišťů, u nás Hromnice) reportáž o místní raritce, svišti, který předpovídá počasí. Kvůli bouřce zůstanou přes noc ve městě. Když se ráno probudí, je opět Groundhog day! A další den zase a zase. Samozřemě to scénárista využil k tomu, aby se postava mohla napravit, zamilovat atd. Tato proměna je ale téměř nekonečná, nejdřív dělá ztřeštěné věci a objevuje, v čem je taková situace prospěšná, pak už z toho šílí, pak se začíná lepšit… Film se mi moc líbil, určitě se na něj podívejte.

Na csfd.czzajímavosti

Zaujalo mě:

  • V audiokomentáři zmiňuje režisér Harold Ramis, že délka Philova (Bill Murray) „exilu v čase“ je deset let.
  • Režisér Harold Ramis se ve filmu objevil v roli doktora, ke kterému šel Phil Connors (Bill Murray) na vyšetření mozku.
  • Během natáčení svišť dvakrát pokousal Billa Murrayho.
  • Francouzskou bášeň, kterou Phil recituje v restauraci, napsal Danny Rubin, inspirací mu byla „Bachelor’s Dance“ Jacquese Brela. Báseň se dá přeložit jako: Dívka, kterou chci milovat / je jako jemné víno / které je každé ráno lepší a lepší. (
Reklamy

Co na srdci, to v prstech

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s