Divadlo

Městské divadlo Brno: Sugar! (Někdo to rád horké) (muzikál)

https://i2.wp.com/www.mdb.cz/upload/Image/fotogalerie/172_010.jpg

(foto ze stránek MDB: http://www.mdb.cz/inscenace-foto-17/?hra=265)

Skvělé herecké výkony, nezapomenutelné gagy, perfektní kostýmy, origiální černobílé kulisy, neotřelý příběh podle filmové předlohy s Marylin Monroe z roku 1959 Někdo to rád horké tentokrát na jevišti!

Mnozí jistě znají slavný hollywoodský film z roku 1959 Někdo to rád horké, těžko takový úspěch předčít. Stanislavu Mošovi se už od pátého ledna roku 2011, kdy měla jeho hra Sugar! premiéru, daří úspěch přinejmenším vyrovnat. Jeho provedení je velmi podobné filmu, nesetkáváme se tu co do příběhu s téměř žádnými inovacemi či změnami. Téma transvestity, homosexuality a ženské (nevinné) vypočítavosti nás dnes už tolik nešokuje, jak tomu bylo v šedesátých letech, přesto se s těmito prvky na jevištích příliš často nesetkáme.

Sugar! vypráví příběh dvou muzikantů, kteří se stanou svědky chicagské přestřelky na Den sv. Valentýna roku 1929. Jak je známo, mafiáni svědky nestrpí, proto tito kamarádi musí rychle zmizet. Ale kde se schovají? Nejlepší možností je využít volných míst v dívčí kapele – do které však mají muži vstup zakázán. Vidět Petra Štěpána (Josefína) a Milana Němce (Dafné) v ženských šatech, s prsy a rtěnkou, je něco nevídaného. Všestranost jejich hereckého talentu i ovládání chůze a dokonce tance na podpatcích, stojí za chválu. Známým hláškám i humorným situacím dodali potřebnou šťávu a úroveň, stejně tak ostatní členové souboru. V roli krásné Sugar jsme mohli vidět Ivanu Skálovou, která se naivně doufající dívky ujala velmi dobře. Není divu, že se o ni oba muzikanti pokoušejí, což v jejich pozici není zrovna nejlepší volba. Na scénu však přichází starší milionář, Jan Mazák v roli sira Osgooda Fieldinga, který pronese památnou větu Nikdo není dokonalý. Díky němu dojde k menším i větším zvratům, ve kterých vynikne již zmíněná homosexualita. Dále můžeme vidět Pavlu Vitázkovou nebo Lenku Janíkovou v roli Sladké Sue, Michala Isteníka v roli jejího pomocníka Bienstocka, Tomáše Saghera, Jakuba Przebindu a další.

Děj se odehrává mezi kulisami Jaroslava Milfajta a Petra Hlouška. Tymají černobílou komixovou podobu, která překvapí nejednoho pravidelného návštěvníka Městského divadla Brno. Nápadité, skvěle provedené, s využitím ,,dalších postav“.

Jednotlivými scénami nás provází se svým orchestrem dirigent Ondřej Tajovský, setkáme se zde dokonce s velmi povedeným stepem, které nám předvádí gangsteři. Jestli se nám snad zdá jejich první stepování příliš dlouhé a text písně, kterou ho doprovázejí, bez obsahu, rychle pochopíme, proč tomu tak je – Štěpán a Němec potřebovali čas na přestrojení se do dvou ne moc pěkných dam.

Nakonec můžeme ocenit také skvělé kostýmy Andrey Kučerovské. Sexy noční košilky dodaly na síle krásy jak Sugar, tak dalších děvčat, robustní matronské šaty zase na komičnosti Dafné a Josefíny. Setkáváme se zde také s klasickými bílými obleky floridských milionářů a třpytivých stříbrných šatech hlavní hrdinky.

Sugar! vás přesvědčí, že divadelní představení vám může přinést mnoho smíchu i potěšení, přestože se drží poměrně přesně předlohy, kterou dobře znáte.

zde je povedená recenze s kapkou historie / fotografie

Reklamy

Co na srdci, to v prstech

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s