Filmy

Mary Poppins (1964)

poster

Mary Poppins je krásný tradiční příběh režiséra Roberta Stevensona o kouzelné chůvě, která napraví nejen zlobivé děti, ale přinese štěstí i jejich rodičům. Knihu jsem kdysi četla, o Vánocích viděla muzikál v televizi a o dva dny později v Městském divadle Brno. Všechny tři verze jsou v mnoha věcech rozdílné, ale hlavní myšlenky zůstávají stejné. Kdo pohádku zná, tak ví, že je to doslova kouzelný příběh. Cítím v něm něco z atmosféry Dickensových děl.
Kouzelnou Mary Poppins si zahrála krásná herečka Julie Andrews. Je pravda, že pasáž, kdy je s dětmi v parku, je trošku kýčovitá a příliš dlouhá, ale propojení animace s hraným filmem mám ráda. Stejně tak už nudila scéna na střeše, ale dá se to prominout.

Toto dílo ve všech svých podobách má snad všechny společenské rysy, o kterých se často píše. Otec, který nemá čas na děti skrz práci, děti, které jsou sice chytré, ale také zlobivé a není nikdo, kdo by jim porozuměl. Jsou i jiné cesty než přísnost a kázeň – a Mary to ví. Fantazie, která může dlít i v dospělých a nemusí být potlačována. Peníze, které se dají investovat do něčeho jiného než do banky. Člověk, který může být šťastný i jako kominík, nemusí se stále hnát výš a výš (pokud se nejedná o střechy) …

Určitě M.P. taky znáte, jak se líbí vám?

Reklamy

One thought on “Mary Poppins (1964)

Co na srdci, to v prstech

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s